Beylikdüzü Site Temizliği

Beylikdüzü site temizliği, site yönetimi kanunu kapsamında yer alan yönergeler ışığında gerçekleştirilir. Burada sitenin genel ve özel temizliğinden sorumlu heyet, hizmet sağlayacağı firmadan birtakım hususî müdahalelerin yerine getirilmesini talep edecektir.

Beylikdüzü Site Temizliği Şirketi

Temizlik şirketleri ise, site oluşumlarının hacimsel ve niteliksel durumuna göre farklı paket seçenekleri ile hizmet vermektedir. Geçtiğimiz yıl, sitelerin temizlik ve bakım süreçleri hakkındaki kanunnâme güncellenmiştir. Buna göre atılacak adımlar ve dikkat edilecek noktalar yazının devamında açıklığa kavuşturulmuştur.

Merdiven Temizliği Şirketimiz Beylikdüzü ve semtlerinde Site, Avm, Apartman temizliği hizmetlerini sürdürmektedir.

Metropollerde insanların toplu yaşama zorunluluğu, çoklu konutların ve bu yapılanmaların çevresindeki sosyal oluşumların meydana gelmesine sebep olmuştur. Günümüzde bu yerleşkeler, birer bina topluluğu olmaktan çıkmış, âdeta birer şehir simülatörü hâline dönüşmüştür. Bu dönüşüm, bakım ve temizlik gibi elzem faaliyetlerin de daha profesyonel kurumlarca sağlanmasını gerekli kılmıştır. Nasıl ki şehirlerin ve semtlerin idarî ve sosyal işlerini yürüten bir kurum mevcutsa, bu çoklu yapıların bağlı olduğu bir idarî merkez de bulunmaktadır. İster apartman ister site olsun, her bir toplu yaşam alanında dış ve iç işlerden sorumlu bir yönetici ve yönetici grubu seçilmektedir. İşte bu kişiler, yapılacak tüm eylemleri kitabına uygun bir şekilde gerçekleştirmeli ve sonuçtan doğacak problemlere karşı önlem almalıdır.

Site Temizliği Nasıl Yapılır?

Site temizliği nasıl yapılır? Özel ve ortak alanlar bu temizlik programına dahil midir? Bu soruların cevapları, biraz da uygulama yapılacak alanı iç tüzüğüne bağlı olarak belirlenmektedir. Apartmanların ve merdivenlerin asgarî gün aşırı temizlenmesi şart. Bina cepheleri ise daha uzun vâdede müdahale gerektiren alanlardan. Çöplerin dökülmesi gibi günlük işler de, yine bu şirketlerin hizmet haritasında yer alan uygulamalar arasında… Temizlik ve bakım programlarının yönünü belirleyen diğer bilgiler ise, site sınırları içinde var olan oluşumlardır. Bakım ve peyzaj uygulamaları, park ve otoparkların temizliği, yürüyüş yolları, kros alanları, sosyal aktivite mekânları, spor kompleksleri ve benzer ekstra oluşumların temizlik ve bakımı profesyonel hizmet kapsamında yer alan uygulamalardandır.

Site Yönetim Kanunu

Site yönetim kanunu,temizlik ve bakım periyotlarının nasıl gerçekleştirilmesi gerektiği konusunda da bilgi vermektedir. Site yöneticilerinin ve kat maliklerinin mağduriyet yaşamaması adına, tüm eylem planları resmî bir düzleme yayılmıştır. Bu kanuna göre; site sakinlerinden aidat toplanarak gerekli gider kalemleri oluşturulur. Yapılan tüm harcamalar faturalandırılır ve gerekli durumlarda ibraz edilir. Sitede ikamet edenler, bazen bu işleri tamamen profesyonel şirketlere bırakarak, temizlik ve bakım uygulamalarını da belli bir rutine bağlayabilmektedir. Eğer sitede yaşayanlar arasından bir yönetici ve heyet tayin edildiyse, ortak kullanım alanlarının günlük-haftalık ve aylık temizliği de bu topluluk tarafından gerçekleştirilecektir. Kullanılan malzemeler ve yapılan tüm eylemler ortak bir görüş sonucu belirlenir. Ayrıca, fazla ve eksik harcamalar da tüm site sakinlerine açıklanması gereken durumlar arasındadır.

Site Temizlik Şirketleri

Site temizlik şirketleri,gerekli eğitim ve izinlere haiz personellerden oluşmaktadır. Bahsi geçen tüm uygulamalar, ayrı bir uzmanlık alanı. Bahçelerdeki bitki ve havuzların bakımı, bina yüzeylerinin temizliği, ve çevresel temizlik programları farklı bir bilgi ve deneyim gerektirmektedir. Bu yüzden, işinde uzman ve kurumsal firmalardan destek almak, sürecin çok daha kreatif bir şekilde gerçekleştirilmesine olanak tanır.