Şişli Merdiven Temizliği

İstanbul, on beş milyonluk bir şehir. Bu şehir ekonomi, finans ve hizmetin ülkemizde ki ana üssü olarak bilinir. Bu şehrin iş merkezi olarak görülen Şişli ise gündüz nüfusu ile gece nüfusu arasında milyon fark olan en önemli ilçesidir. Güzel Şişlimizin üzerindeki bu insan yükü de çok yoğun bir kirlilik ve buna bağlı bir çok sağlık sorununun ortaya çıkmasına neden olmaktadır. İşte bu nedenle güzel Şişlimizin temizliğini önemsemek ve en iyi şekilde gerçekleştirmemiz gereklidir.

Şişlimizin temizlik sorunlarından en önemli olanı da apartmanlarımızın temizliğidir. Apartmanlarımız gün içerisinde birçok kişinin girip çıktığı ve defalarca mikroplara maruz kalan bir yapıdadır. Apartman temizliğimizin de malum olan en mühim noktası ise merdivenlerimizdir. Merdiven temizliği ne kadar doğru ve iyi yapılırsa, bu evimizin içerisine girecek olan mikropların o denli azalması anlamına gelmektedir. Bu mikroplar hem bizi hem de çok daha zayıf olan çocuklarımızın sağlığına ciddi tehlikeler oluşturmaktadır.

Merdiven Temizliği Nasıl Yapılmalıdır?

Merdiven temizliği öncelikle belirli periyotlarla altında yapılmalıdır. Çünkü mikroplar çok hızlı ve yoğun bir şekilde yapılmaktadır. Mikroplara karşı durabilir için hem belirli bir periyot ile hem de bu işe hakim ve is bilen kişilerce yapılmalıdır. Merdivenler vücudumuzda ki dişlere benzer, temizliğini öylesine bir fırçalama ile değil gerekli şekilde ve yoğun olarak gerçekleştirmek gereklidir. Şişli Merdiven temizliği yapılırken gerekli duyulan en önemli unsurlar ise şu şekilde sıralanabilir:

  • Mutlaka doğru temizlik malzemeleri kullanılmalıdır. Aksi halde kimyasal olan bu maddeler insan sağlığına ciddi zararlar verebilir.
  • Temizlik malzemesini gerektiği kadar kullanmalı. Çok malzeme iyi temizlik değildir yine bu durumun da sağlığa zararı ön planda tutulmalıdır.
  • Temizlik, temizlik yapmayı bilen kişilerce yapılmalıdır. Çünkü temizlik önemlidir ve ne yapılması gerekliliğini bilmek gerekir.

Bu üç önemli unsur, temizliğin  niteliğini ve niceliğini artırır. Bu da bizim ve çocuklarımızın sağlığının korunmasında üzerimize düşenlerin önemli bir kısmını yerine getirmiş oluruz.

Bizler Size Ne Sunmaktayız

Şişli merdiven temizliği firması olarak, sizlere en doğru hizmeti vermek adına yukarıda bahsettiğimiz, tüm gereklilikleri yerine getirmek bizim için en önemli meslek politikasıdır. Bizim bildiğimiz en önemli doğru; temizlik insan hayatının en gerekli ödevidir. Bu ödevi ne kadar doğru yaparsak hayatımız bu denli rahat ve doğru devam edecektir. Temizliğimize dikkat edelim ve unutmayalım “ Mikropları ayaklarımızla evimize getirmeyelim.”