Site Temizliği

Site Temizliği; Ortak yaşam alanlarının temizliği, bireysel ve toplumsal açıdan önem taşıyor. Bu tip uygulamalarda, profesyonel çözümlere başvurmak artık bir gereklilik halini aldı. Kalabalıklaşan şehirlerde, daha sakin ve rahat oluşumlar olarak dikkati çeken siteler, belirli aralıklarla genel bir temizlik planlamasına tabi tutulmalı. Böylece sağlıklı ve konforlu bir site yaşantısı daimi kılınmış olacaktır.

Site oluşumlarında konut tipleri olarak: Müstakil evlerden, villalara ve çok katlı binalara kadar farklı düzenlemeler mevcut. İkamet edilen meskenlerin dışında, çevre düzenlemesiyle de ön plana çıkan bu yaşam alanlarında; bahçeler, parklar, alışveriş mekanları, dinlenme tesisleri, spor aktivitelerine ayrılmış alanlar, yürüyüş ve koşu parkurları, piknik alanları, hobi bahçeleri, açık havuzlar ve çeşitli aktivitelere özel tasarımlar dikkat çekiyor. Kişisel ve ortak kullanıma imkan veren her alanın, hoş bir görünüme sahip olması ve sağlıklı bir atmosfer oluşturması en büyük ihtiyaç. Farklı işlevlere sahip alanların kendine has yöntemlerle temizlenmesi ve bir bakım prosedürünün uygulanabilmesi için deneyimli ekiplere ihtiyaç var.

Site Temizliği Nasıl Yapılır?

Her site birbiriyle benzer ya da farklı bir takım düzenlemelere sahiptir. Genel hatlarıyla bir sitede var olan belli başlı yapı ve oluşumlar; konutlar, ulaşım yolları, bahçe ve açık alanlar, otopark ve garajlardır. Bunlara ek olarak, birçoğunda ek düzenlemeler dikkati çekmektedir.

Site temizliği yapılma uygulaması

Site temizliği uygulanacak periyotlara ve niteliğine göre farklı gruplara ayrılmaktadır;

 • Günlük temizlik; konteynerlerin boşaltılması, çöplerin toplanması, yol ve bahçelerin atıklardan arındırılması, hane girişlerinin ya da apartmanların temizlenmesini kapsar. Ayrıca asansör ve merdivenler de günlük olarak bakıma ihtiyaç duyan alanlar arasındadır.
 • Haftalık temizlik; günlük uygulamaların daha kapsamlı olarak, hafta bir defa tekrarlanmasıdır.
 • Aylık temizlik; tüm alanların tek tek özel müdahalelerle bakımlı bir hale getirilmesidir.
 • Özel temizlik; sitede bulunan yeşil alanların, bitki ve ağaçların gerekli bakım ve budama işlemlerini yapmak, ekim – biçme ve sulama ihtiyaçlarını karşılamak, açık alanların ilaçlanması, havuzların periyodik aralıklarla temizlenmesi, bina cephelerinin yenilenmesi gibi farklı muamele gerektiren bölgelere özel bir çizelgeye dayanmaktadır.

Ortak kullanıma açık alanlarla, otopark gibi yaygın kullanım sağlayan bölgelerde hijyen standartlarının yakalanması önemlidir. Tüm bu işlemler, gerekli düzeyde bir bilgi ve deneyimi bünyesinde barındıran firmalar tarafından gerçekleştirilmeli. Eksik ya da yanlış uygulamalar sonucu fayda yerine zarara uğramak kaçınılmaz olacaktır. Tüm teknik ekipmanlara ve eğitimli personel varlığına sahip Kale Temizlik, site temizliği alanında profesyonel bir kompozisyon kurgulamaktadır. Gelişi güzel bir müdahale istenilen sonucu vermeyeceğinden, her ortama has bir planlama ile yola çıkılması yararlı olacaktır. Ayrıca tüm işlemler sırasında site sakinlerinin bu süreçten zarar görmemesi ve rahatsız olmaması birincil önceliği oluşturmalıdır.

Site Temizliği Fiyatları

İnsanlar; birey ve toplum bazında en çok, kaliteli ve sağlıklı bir yaşam alanına ihtiyaç duyarlar. Tüm dış etkenler sonucu bu alanlar zamanla bir bakım formüllerin uygulanmasını gerekli kılar. Bu durumda kaygı yaratan bazı noktalar olacaktır. Bunların başında; hizmetin karşılığında harcanacak miktar ve sonucundan memnun olup olamamanın verdiği endişe gelmektedir.

Site temizliği fiyatları nelerdir

Ücretlendirme; genel olarak mekandaki olguların ihtiyacına yönelik oluşturulmaktadır. Bir temizlik planı çıkartılırken, mekanların, konutların ve tüm alanların nicelik bakımından varlığı ele alınır. Bundan sonra; yapılacak uygulamanın mahiyeti ve gerekli personel sayısı da dikkate alınarak bir ödeme planı oluşturulmuş olur. Site yöneticilerinin dikkatle üzerinde durması gereken husus; kaliteli ve ekonomik hizmet kavramlarını bünyesinde barındıran bir firma ile çalışmak olmalıdır. Ancak bu hassasiyetle, site sakinlerinin mağdur olmaması sağlanmış olur. Firma araştırması aşamasında göz önünde bulundurulması gereken özellikler şunlardır;

 • Kurumsal donanım
 • Deneyimli ve eğitimli personel varlığı
 • Garantili hizmet sunumu
 • Ekonomik bütçeli programlar

Site Temizliği Neleri Kapsar?

Kısaca özetlemek gerekirse; bir sitenin sınırları dahilinde konuşlandırılmış tüm mekanlar ve açık alanlar, bu kavramın içine dahil edilebilir. Her ortamın barındırdığı materyaller birbirinden farklılık arz etmekle birlikte -en geniş anlamda- sitelerin genel bakım ünitesi şu maddelerden oluşmaktadır;

Site temizliği kapsadığı hizmetler

 • Konut içleri (girişler, asansörler, merdivenler) ve dış cepheler
 • Tüm yeşil alanlar (park ve bahçeler ile dinlenme alanları)
 • Yollar
 • Aktivite merkezleri (AVM, eğlence, spor vb.)
 • Kapalı ya da açık otoparklar
 • Dekoratif ve işlevsel unsurlar (Çeşme, havuz, bank vb.)
 • Çöp Konteynerleri
 • Aydınlatma ve sulama sistemleri

Bunların yanı sıra, içerdiği mekanizmalar bakımından farklılık gösteren bina toplulukları mevcuttur. Bu sebeple yapılacak uygulamalar, duruma göre önceden belirlenmeli ve bu yönde adımlar atılmalıdır.

Kale Temizlik ile Site Temizliği

Kurumsal ve tam teşekküllü çalışan şirketimiz öncelikleri arasında, en ince detaylarda düşünülmüş bir prosedüre bağlılık ilkesi yer almaktadır. Bu bağlamda; yapılacak her türlü uygulamanın güvenirlik, memnuniyet kavramlarına uygun olması ve her türlü ekonomik kolaylığın müşterilere sağlanması esas alınmaktadır.

Kale site temizliği şirketi

Kimi zaman bireysel, kimi zaman kalabalık kitleler için düzenlenmiş tüm meskenlerin temiz, bakımlı ve düzenli olması yaşam kalitesi bakımından önem arz ediyor. İşte bu süreçte işin ehli olan kişiler tarafından gerçekleştirilmesi, alınacak performansın da seviyesini belirleyen bir unsur. İç mekanların hijyenik ve bakımlı tutulması kadar, çevre temizliği ve bakımı da özen gerektiren bir durumu ifade ediyor. Temiz haneler, apartmanlar, dış cepheler, bahçeler, yollar temiz bir toplum yaşantısının olmazsa olmazıdır.

Kale Temizlik, siz değerli müşterileri için hiçbir uygulamada kısıtlamaya başvurmaz. Gereken tüm alet, makina ve ürünleri hizmet programına dahil etmekten kaçınmadığı gibi, personellerinin her aşamada donanımlı olması açısından; iş güvenliği, özel eğitim, iş kıyafetleri gibi hususlarda da üzerine düşeni yerine getirmektedir. Site temizliği ve benzeri teknik ihtiyaçlarınız doğrultusunda randevu oluşturmak ya da bilgi edinmek için yetkilerle iletişime geçebilir ve merak ettiğiniz soruları sorabilirsiniz.

Kale Merdiven Temizliği şirketimiz sizlere hizmet ve memnuniyet garantili çalışmalar sunmaktadır.